Latest Post

EL BÀSQUET a Sabadell – Temporada 2020-2021

No és la primera informació que publico sobre el Bàsquet a Sabadell, però aquesta temporada la Pandèmia de la Covid-19 està fent molt difícil la competició.

La Federació Catalana de Basquetbol  ha manifestat el seu desacord amb les restriccions del PROCICAT vigents des del passat 23 de novembre de 2020. Ha sol·licitat que es puguin plantejar excepcions a les restriccions establertes que donarien resposta a les inquietuds de totes les entitats esportives afiliades a la Federació, i permetria mantenir i tirar endavant l’activitat associativa de tots els clubs.

Això no ha impedit pas que els Clubs hagin inscrit els seus equips a la Federació Catalana de Basquetbol, font que em permet crear un algoritme elemental que m’ajuda a unificar diferents criteris com són el Campionat que a un equip li correspondria participar segons el nivell assolit, i l’edat dels jugadors segons les normes federatives.

La valoració atorgada surt d’un algoritme elemental, al final de la informació obtinc tres nivells de valoració:

1. Pel valor total del Club – S’hi han inscrit un total de 7 Clubs amb 107 Equips, amb una valoració total de 1.750.8 punts que representa una valoració mitjana per equip de 16,4  punts.

2. Per l’esforç dedicat per cada Club a la Promoció del Bàsquet – En tot l’àmbit de Sabadell observo que 56 equips del total de 107 equips participants estan inscrits en categories de Promoció, representa un 17.75% de la seva valoració. El Club que més dedicació a la Promoció és el Creu Alta-Sabadell Bàsquet amb 16 equips inscrits i que representa un 54.71% de la seva valoració.

3.- Pel gènere dels seus jugadors – Aquí puc veure que els Clubs que cuiden mes la paritat entre jugadors i jugadores son en primer lloc el Club Natació Sabadell i el Club Esportiu Escola Pia de Sabadell, seguit de la Fundació Sant Nicolau.

RESUM DEL BÀSQUET a Sabadell

El valor total dels Clubs.

Club#EquipsValoracióMitjanaLloc
FUNDACIÓ SANT NICOLAU26491.618.91
CLUB NATACIO SABADELL26478.018.42
CLUB ESPORTIU ESCOLA PIA SABADELL18  306.217.03
SABADELL SUD CLUB BÀSQUET9187.620.84
CREU ALTA-SABADELL BASQUET21183.78.75
CLUB ESPORTIU ESCOLA DEL CARME587.117.46
CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL216.68.37
     
TOTAL1071.750.816.4

Per l’Esforç dedicat per cada Club a la Promoció del Bàsquet.

Club#EquipsValoració%Lloc
CREU ALTA-SABADELL BASQUET16100.554.71%1
FUNDACIÓ SANT NICOLAU1157.042.31%2
CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL17.042.17%3
CLUB ESPORTIU ESCOLA DEL CARME317.520.09%4
CLUB ESPORTIU ESCOLA PIA SABADELL1052.917.28%5
CLUB NATACIO SABADELL1257.412.01%6
SABADELL SUD CLUB BÀSQUET318.59.86%7
     
TOTAL56310.817.75%

Pel Gènere dels seus jugadors.

CLUBMasculinsValoració%FemeninsValoració%
CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL216.6100.0%   
CREU ALTA-SABADELL BASQUET17154.684.16%429.115.84%
CLUB ESPORTIU ESCOLA DEL CARME   587.1100.0%
CLUB ESPORTIU ESCOLA PIA SABADELL9176.557.64%9129.742.36%
CLUB NATACIO SABADELL13249.052.03%13229.047.91%
SABADELL SUD CLUB BÀSQUET9187.6100.0%   
FUNDACIÓ SANT NICOLAU15286.058.18%11205.641.82%
       
TOTAL651.070.361.13%42680.538.87%

Informació a 30 de novembre de 2020 per Andreu Llovera i Jané

https://andreullovera.wordpress.com/

andreu.llovera@gmail.com

Follow El Bloc de l'Andreu Llovera on WordPress.com

Arxius

Març 2021
dl. dt. dc. dj. dv. ds. dg.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
El Bloc de l'Andreu Llovera

A la recerca de valors

La República Catalana

News Comment/COMENTARI AL DIA

Jordi Graupera

A la recerca de valors

Pensa-hi!

Bernat Deltell Milà

canalrepublica.wordpress.com/

Som un mitjà canalitzador que neix amb l’objectiu de fer front al #mediastorm indiscriminat contra Catalunya i tot el procés de construcció de la República Catalana per part dels mitjans espanyols.

El derecho y el revés

El objetivo de este blog es contribuir al debate jurídico con personas que no están seguras de tener razón.

Des de la Mediterrània

Blog col·lectiu: cultura, ciència, tecnologia i més

[es]Crits per Girona

Laia Pèlach i Lluc Salellas, regidors de la CUP - Crida per Girona a l'Ajuntament

%d bloggers like this: