Latest Post

EL BÀSQUET dels CLUBS TOP del Vallés Occidental i Vallés Oriental – Temporada 2020-2021

EL BÀSQUET dels CLUBS TOP del Vallés Occidental i Vallés Oriental – Temporada 2020-2021

És la primera vegada que analitzo el Bàsquet de tots el Clubs que han inscrit Equips a la Federació Catalana de Bàsquet, corresponents a les Comarques del Vallés Occidental i del Vallés Oriental, tot i que la competició pròpiament dita s’ha vist afectada per la covid-19, la valoració no te res a veure amb la competició.

Utilitzo un algoritme elemental per tal d’harmonitzar els diferents elements valoratius, com son el campionat al que estan inscrits i l’edat dels jugadors.

Això em permet:

1.- Valorar tot el Bàsquet del Vallés Occidental i del Vallés Oriental, els 61 CLUBS que pertanyen a les esmentades Comarques han inscrit un total de 871 Equips amb una valoració de 12.093,7 punts i una mitjana per equip de 13,9 punts, tot seguit els detallo per ordre de la valoració obtinguda.

                                                              Nom CLUBTotal EQUIPSTotal VALOR              %        Mitjana
CLUB BASQUET GRANOLLERS34692,15,7%20,4
CLUB BASQUET MOLLET31578,34,8%18,7
UNIO ESPORTIVA SANT CUGAT34556,54,6%16,4
CLUB NATACIO SABADELL26532,94,4%20,5
CLUB NATACIO TERRASSA30513,14,2%17,1
FUNDACIÓ SANT NICOLAU29498,94,1%17,2
CLUB BASQUET FEMENI CERDANYOLA15373,23,1%24,9
CLUB BASQUET CASTELLBISBAL21360,53,0%17,2
CLUB NATACIO CALDES23315,32,6%13,7
UNIO ESPORTIVA BARBERA30314,22,6%10,5
     
QBASQUET CLUB DE SANT CUGAT20305,62,5%15,3
SANT QUIRZE BASQUET CLUB18298,62,5%16,6
CLUB ESPORTIU ESCOLA PIA SABADELL19279,32,3%14,7
CLUB JOVENTUT ESPORTIVA TERRASSA13276,92,3%21,3
CLUB ESPORTIU BASQUET SANT JORDI23265,32,2%11,5
CLUB BASQUET LES FRANQUESES22258,42,1%11,7
CLUB BASQUET PARETS22257,92,1%11,7
CLUB DE BASQUET VILANOVA DEL VALLES23256,52,1%11,2
CLUB BASQUET CERDANYOLA16251,72,1%15,7
CLUB BASQUET MATADEPERA14244,52,0%17,5
CLUB BASQUET CAN PARELLADA17226,31,9%13,3
CLUB BASQUET LLIÇA D’AMUNT11220,61,8%20,1
CLUB BASQUET LA SALLE SANT CELONI17211,91,8%12,5
CLUB BASQUET RIPOLLET6210,41,7%35,1
CLUB BASQUET CASTELLAR15207,31,7%13,8
CLUB ESPORTIU ESCOLA SANT GERVASI7190,41,6%27,2
CANOVELLES BASKET CLUB17189,41,6%11,1
CLUB BASQUET LA GARRIGA16188,41,6%11,8
SABADELL SUD CLUB BÀSQUET9183,31,5%20,4
CREU ALTA-SABADELL BASQUET21182,81,5%8,7
CLUB ESPORTIU SFERIC BÀSQUET17173,61,4%10,2
CLUB BASQUET LLINARS15171,71,4%11,4
C.B. VILADECAVALLS9166,21,4%18,5
CLUB DE BASQUET SANT PERE DE TERRASSA16162,91,3%10,2
FUNDACIO PRIVADA SANT GERVASI27157,31,3%5,8
CLUB BASQUET SANTA PERPETUA15145,71,2%9,7
CLUB BASQUET CARDEDEU15142,91,2%9,5
CLUB BASQUET MIR13140,61,2%10,8
CLUB ESPORTIU MARISTES RUBI10135,31,1%13,5
CASA DE RUBI COLEGIO REGINA CARMELI9119,41,0%13,3
CLUB BASQUET VILA DE MONTORNES13117,61,0%9,0
C.E. EUROPA SPORTS CENTRE10112,60,9%11,3
CLUB ESPORTIU ESCOLA DEL CARME SABADELL587,10,7%17,4
ATLETIC CLUB BASQUET PALAU PLEGAMANS1087,00,7%8,7
CLUB BASQUET DE LLIÇA DE VALL882,70,7%10,3
AMPA DEL COL·LEGI SANT GABRIEL DE RIPOLLET1479,50,7%5,7
C.B. NOU BADIA DEL VALLES672,00,6%12,0
MONTMELO CLUB BASQUET371,70,6%23,9
CLUB DE BASQUETBOL ROSELLA1463,10,5%4,5
CLUB BASQUET AMETLLA DEL VALLES662,20,5%10,4
UNIO ESPORTIVA BASQUET MARTORELLES751,60,4%7,4
CLUB BASQUET SANT FELIU DE CODINES447,90,4%12,0
VALLDOREIX FUTBOL CLUB238,30,3%19,2
CLUB BASQUET SENTMENAT634,50,3%5,8
ASSOCIACIÓ BASQUET RONÇANA 2018528,30,2%5,7
CLUB BASQUET LA LLAGOSTA 2017325,10,2%8,4
ESCOLA PIA DE GRANOLLERS422,00,2%5,5
CENTRE CULTURAL EL SOCIAL218,20,2%9,1
CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL216,60,1%8,3
CLUB BASQUET LA ROCA110,00,1%10,0
U.D. SANT FOST19,60,1%9,6
Total 61 Clubs871 Equips12.093,7100,0%13,9

2.- Valorar l’esforç dedicat de cada Club a la PROMOCIÓ del Bàsquet, els CLUBS del Vallés amb 522 Equips i valoració de 2.800,7 punts representa un esforç dedicat a la PROMOCIÓ del Bàsquet del 23,2%, queda detallat tot seguit.

Els següents Clubs no hi dediquen cap equip a la Promoció del Bàsquet, CLUB BASQUET RIPOLLET, CLUB ESPORTIU ESCOLA SANT GERVASI, VALLDOREIX FUTBOL CLUB, CLUB BASQUET LA ROCA, U.D. SANT FOST.

                                                                                     Nom CLUBEQUIPS PROMOVALOR PROMO              %
FUNDACIO PRIVADA SANT GERVASI26136,987,0% 
UNIO ESPORTIVA SANT CUGAT1699,517,9% 
CREU ALTA-SABADELL BASQUET1698,053,6% 
CLUB NATACIO TERRASSA1792,718,1% 
UNIO ESPORTIVA BARBERA2392,729,5% 
CLUB BASQUET GRANOLLERS1583,512,1% 
CLUB ESPORTIU BASQUET SANT JORDI1683,431,4% 
CLUB ESPORTIU SFERIC BÀSQUET1482,047,2% 
CLUB BASQUET PARETS1680,631,3% 
CLUB NATACIO CALDES1479,525,2% 
46 Clubs restants3631.951,431,3% 
5 Clubs sense dedicació a la PROMOCIÓ00,000,0% 
Total 61 Clubs522 Equips2.800,723,2%

3.1 Valorar la PARITAT dels Equips Masculins, Els CLUBS del Vallés amb 511 Equips i valoració de 7.492,9 punts que representa el 62,0%, queda detallat tot seguit.

Els següents 3 Clubs no hi dediquen cap equip a la Paritat dels Equips Masculins CLUB JOVENTUT ESPORTIVA TERRASSA, CLUB BASQUET FEMENI CERDANYOLA, CENTRE CULTURAL EL SOCIAL.

                                                                                     Nom CLUBEQUIPS PARITATVALOR PARITAT              %
CLUB BASQUET GRANOLLERS21442,263,9%
CLUB BASQUET MOLLET21409,170,7%
UNIO ESPORTIVA SANT CUGAT24397,071,3%
FUNDACIÓ SANT NICOLAU15291,158,3%
CLUB NATACIO SABADELL13272,651,2%
CLUB NATACIO TERRASSA17254,249,5%
CLUB BASQUET CERDANYOLA14246,097,7%
CLUB BASQUET CASTELLBISBAL9217,260,2%
CLUB NATACIO CALDES13211,667,1%
QBASQUET CLUB DE SANT CUGAT14199,665,3%
48 Clubs restants3634.552,366,3% 
3 Clubs sense equips a la PARITAT Masculina00,000,0% 
Total 61 Clubs511 Equips7.492,962,0%

3.2 Valorar la PARITAT dels Equips Femenins, Els CLUBS del Vallés amb 295 Equips i valoració de 4.403,1 punts que representa el 36,4%, queda detallat tot seguit.

Els següents 10 Clubs no hi dediquen cap equip a la Paritat dels Equips Femenins CLUB BASQUET CERDANYOLA, SABADELL SUD CLUB BÀSQUET, C.B. NOU BADIA DEL VALLES, CLUB BASQUET AMETLLA DEL VALLES, VALLDOREIX FUTBOL CLUB, CLUB BASQUET SENTMENAT, CLUB BASQUET LA LLAGOSTA 2017, CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL, CLUB BASQUET LA ROCA, U.D. SANT FOST.

                                                                                     Nom CLUBEQUIPS PARITATVALOR PARITAT              %
CLUB BASQUET FEMENI CERDANYOLA15373,2100,0%
CLUB JOVENTUT ESPORTIVA TERRASSA13276,9100,0%
CLUB NATACIO SABADELL12257,648,3%
CLUB NATACIO TERRASSA12256,249,9%
CLUB BASQUET GRANOLLERS12247,935,8%
FUNDACIÓ SANT NICOLAU12202,440,6%
CLUB BASQUET MOLLET8163,828,3%
UNIO ESPORTIVA SANT CUGAT10159,528,7%
CLUB BASQUET CASTELLBISBAL9135,237,5%
SANT QUIRZE BASQUET CLUB7124,241,6%
41 Clubs restants1922.206,232,9% 
10 Clubs sense equips a la PARITAT Femenina00,000,0% 
Total 61 Clubs295 Equips4.403,136,4%

3.3 Valorar la PARITAT dels Equips Mixtes, Els CLUBS del Vallés amb 65 Equips i valoració de 197,7 punts que representa el 1,6%, queda detallat tot seguit.

Els següents 33 Clubs no hi dediquen cap equip a la Paritat dels Equips Mixtes CLUB BASQUET FEMENI CERDANYOLA, CLUB JOVENTUT ESPORTIVA TERRASSA, UNIO ESPORTIVA SANT CUGAT

SANT QUIRZE BASQUET CLUB, QBASQUET CLUB DE SANT CUGAT, CLUB NATACIO CALDES, CLUB BASQUET CAN PARELLADA, CLUB BASQUET LA SALLE SANT CELONI, CLUB BASQUET LES FRANQUESES, C.B. VILADECAVALLS, CLUB ESPORTIU ESCOLA DEL CARME SABADELL, CLUB ESPORTIU MARISTES RUBI, CLUB BASQUET MATADEPERA, CLUB BASQUET RIPOLLET, CLUB ESPORTIU ESCOLA SANT GERVASI, CLUB BASQUET LLIÇA D’AMUNT, C.E. EUROPA SPORTS CENTRE, CLUB BASQUET SANT FELIU DE CODINES, AMPA DEL COL·LEGI SANT GABRIEL DE RIPOLLET, CREU ALTA-SABADELL BASQUET, MONTMELO CLUB BASQUET, UNIO ESPORTIVA BASQUET MARTORELLES, CENTRE CULTURAL EL SOCIAL, CLUB ESPORTIU SFERIC BÀSQUET, ESCOLA PIA DE GRANOLLERS, CLUB BASQUET MIR, SABADELL SUD CLUB BÀSQUET, CLUB BASQUET AMETLLA DEL VALLES, VALLDOREIX FUTBOL CLUB, CLUB BASQUET LA LLAGOSTA 2017

CLUB ESPORTIU SALESIANS SABADELL, CLUB BASQUET LA ROCA, U.D. SANT FOST.

                                                                                     Nom CLUBEQUIPS PARITATVALOR PARITAT              %
UNIO ESPORTIVA BARBERA1545,214,4%
CLUB BASQUET SANTA PERPETUA314,510,0%
FUNDACIO PRIVADA SANT GERVASI414,49,2%
CLUB BASQUET CASTELLBISBAL38,12,2%
CLUB BASQUET PARETS38,13,1%
CLUB DE BASQUETBOL ROSELLA38,112,8%
CANOVELLES BASKET CLUB27,23,8%
ASSOCIACIÓ BASQUET RONÇANA 201826,322,3%
CLUB BASQUET CERDANYOLA25,72,3%
FUNDACIÓ SANT NICOLAU25,41,1%
18 Clubs restants2674,71,7% 
33 Clubs sense equips a la PARITAT Mixta00,000,0% 
Total 61 Clubs65 Equips197,71,6%

La conclusió de tot plegat és que el Bàsquet del Vallés Occidental i del Vallés Oriental inscrits a la Federació Catalana de Bàsquet no compleixen la paritat de gènere (Masculins 62,0% Femenins 36,4%).

No obstant si vull mencionar els 3 Clubs de Bàsquet del Vallés Occidental i del Vallés Oriental que mes compleixen amb la PARITAT de gènere, son aquests.

CLUB NATACIO TERRASSA, equips masculins el 49,5%, equips femenins el 49,9%

CLUB NATACIO SABADELL, equips masculins el 51,2%, equips femenins el 48,3€

C.B. VILADECAVALLS, equips masculins el 48,2€, equips femenins el 51,8%.

Informació a 2 de juny de 2021 per Andreu Llovera i Jané

https://wordpress.com/read/search

Follow El Bloc de l'Andreu Llovera on WordPress.com

Arxius

Juny 2021
dl. dt. dc. dj. dv. ds. dg.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
El Bloc de l'Andreu Llovera

A la recerca de valors

La República Catalana

News Comment/COMENTARI AL DIA

Jordi Graupera

A la recerca de valors

Pensa-hi!

Bernat Deltell Milà

canalrepublica.wordpress.com/

Som un mitjà canalitzador que neix amb l’objectiu de fer front al #mediastorm indiscriminat contra Catalunya i tot el procés de construcció de la República Catalana per part dels mitjans espanyols.

El derecho y el revés

El objetivo de este blog es contribuir al debate jurídico con personas que no están seguras de tener razón.

%d bloggers like this: